1989 után Klebelsberg Kuno személyét újra fölfedezték. 1992-ben kiadták Klebelsberg Kunoné Botka Sarolta visszaemlékezését Életutunk címmel. 1992-ben létrejött a Gróf Klebelsberg Kuno Alapítvány, 2009-ben a Gróf Klebelsberg Kuno Szegedért Alapítvány, 2020-ban a Klebelsberg Társaság. 2000 óta újra kiosztják az 1935-ben alapított Klebelsberg-díjat.
Az előző évtizedekben eltüntetett Klebelsberg-emlékeket visszahelyezték eredeti helyükre és új, Klebelsberget ábrázoló szobrokat avattak.
Szegeden ilyen volt többek között Kormos István Klebelsberg domborműve a Temesvári körúti Óvoda körútra néző falán, a Dóm téren a Nemzeti Emlékcsarnoknál pedig Szentgyörgyi István Egyetemalapítók című alkotása és a Klebelsberg család címerét megörökítő dombormű.
1921-ben a Kolozsvárról Szegedre menekült egyetem nem rendelkezett könyvtárral, az oktatás elindításához új egyetemi könyvtárra volt szükség. A kezdetben két szobában működő, professzori és magyarországi könyvtárak adományaiból létrehozott könyvtár a közös akarat és a könyvtárosok szakértelmének köszönhetően gyors fejlődésnek indult. Az 1970-80-as években az automatizációnak, a számítástechnika könyvtári alkalmazásának köszönhetően Magyarország egyik legkorszerűbb könyvtárává vált. A Dugonics téren működő bibliotéka 2004-ben az Ady térre költözött. Az épület megtervezésében Mader Bélának az egyetemi könyvtár igazgatójának kiemelkedő szerepe volt.
Az Egyetem Napján 2011. november 11-én Mader Béla javaslatára, a Szegedi Tudományegyetem Szenátusának egyhangú döntése alapján a könyvtár hivatalos elnevezése Szegedi Tudományegyetem Klebelsberg Kuno Könyvtára lett.
Klebelsbergről mondták
Az eddig olvasottak alapján neked milyen jelzők jutnak eszedbe Klebelsberg Kunóról?